«Тижневик протипожежних заходів»

Згідно наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради від 01.10.2019 року № 581, наказу КЗ «ДНЗ № 50 ВМР» 01.10.2019 року  № 126  та з метою вжиття попереджувальних заходів з пожежної безпеки, виконання вимог законодавчих та норматив­них актів з пожежної охорони, на виконання Закону України “Про пожежну без­пеку”, посилення протипожежного захисту в закладах освіти, в закладі дошкільної освіти в період з 07.10.2019 р. по 11.10.2019 р.  проведено «Тижневик протипожежних заходів».

Впродовж зазначеного періоду в закладі ретельно перевірено протипожежний стан всіх об’єктів, особливу увагу звернено на якість силової і освітлювальної мережі, захист її від перевантажен­ня і коротких замикань, наявність пла­нів евакуації і розрахунку сил пожежогасіння, первинні засоби зв’язку і оповіщення про пожежу.

Заклад забезпечено необхідними засобами пожежогасіння, телефонним зв’язком.

З обслуговуючим персоналом додатково проведено інструктажі з правил без­пеки на випадок надзвичайної ситуації.

Проведено перевірку шляхів евакуації (коридори, тамбури та східці), практично переконалися у можливості швидкого і безперешкодного відкриття дверей при евакуації.

Врахувавши приписи видані працівниками ГУ ДСНС України у Вінницькій області розроблено перспективний план виконання основних протипожежних захо­дів в закладі.

В рамках «Тижневика протипожежних заходів» в КЗ «ДНЗ №50 ВМР» робота по організації пожежної безпеки спрямовувалася в трьох напрямках:

• робота з дошкільниками;
  • робота з працівниками ЗДО;
  • робота з батьками вихованців закладу.

Вихователем-методистом Журавель О.В. організовано навчання учасників освітнього процесу, обслуго­вуючого персоналу з питань охорони праці, правил протипожежної безпеки правил поводження з незнайомими та вибухонебезпечними речовинами, проведено практичні заняття і навчання з відпрацювання планів евакуації в надзвичайних ситуаціях. 09.10.2019 р. проведено тренувальні навчання з евакуації закладу на випадок пожежі.

З метою вжиття попереджувальних заходів з пожежної безпеки з дітьми проводилися тематичні заняття, бесіди, читання художньої літератури, спостереження, дидактичні, сюжетно-рольові та рухливі ігри.

Заняття:

Старші групи №2, №3 («Як попередити пожежу» – Дитина в соціумі +ОБЖД; «Небезпека у природі» – Дитина в природному довкіллі; «Пожежна машина» – Образотворча майстерня – аплікація; «Не жартуй з вогнем» –  Дитина в соціумі);

Середні групи №6, № 5 («Сірники – це небезпечно» – Дитина в соціумі; «Вогонь-добре, вогонь-погано»Мовлення дитини);

Молодша група №4 («Сірничок- не іграшка» – Дитина в соціумі; «Вогонь друг- вогонь ворог»мовлення дитини; «Сірничок – не іграшка» – образотворча майстерня –малювання);

Перша молодша група №1  («Сірники – не іграшка» – Дитина в соціумі)

Бесіди:

Старші групи №2, №3 («Про вогонь нам треба знати – з ним не можна жартувати», «Як слід поводитись під час виникнення пожежі»,«Коли вогонь друг, а коли – ворог», «Чорнобильська катастрофа»,  «Пожежа. Як її уникнути?»,
«Увага! Звучить сирена», «Ігри з сірниками. Чи безпечні вони?»,
«Обережно, сірники»;

Середні групи №6, № 5 («Електричні прилади»; «Сам удома», «До чого приводять ігри з сірниками»; «Вогник. Вогонь, Вогнище»; «Від чого виникає пожежа», «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Обережно з вогнем», Сірники не іграшка»);

Молодша група №4Професія  – пожежник», «Дітям про вогонь», «Врятуємо ляльку», «Заллємо вогонь водою»,«Небезпечні ігри з вогнем»);

Перша молодша група №1  («Небезпечні прилади»,«Пожежа»)

У всіх вікових групах вихователями ЗДО проведено позаплановий інструктаж з питань неухильного виконання вимог техногенної і пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій учасників освітнього процесу та бесіди щодо попередження пожеж та в побуті з вихованцями.

Під час проведення «Тижневика протипожежних заходів» вихователі поповнили та оновили матеріали тематичного куточка у групі, помістили консультації та практичні поради для батьків з даної теми.