План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в КЗ «ДНЗ №50 ВМР»

№ з/п Заходи Термін проведення Відповідальні Відмітка про виконання
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу (цькування)
1 Опрацювати нормативно-правові документи щодо попередження насильства та протидії булінгу впродовж року Завідувач Журавель О.В.,

педпрацівники

2 Невідкладно інформувати відповідні органи, визначені Законом України від 18.12.2018    № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», у разі виявлення випадку булінгу у разі виявлення випадку Завідувач Журавель О.В.
3 Підготувати наказ  «Про запобігання булінгу (цькування) в закладі освіти» 09.2023 Завідувач Журавель О.В.
4 Створити комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) в ЗДО. 09.2023 Завідувач Журавель О.В.
5 Розслідувати встановлені факти булінгу (цькування) відповідно до чинного законодавства та в межах повноважень у разі виявлення випадку Завідувач Журавель О.В.,

комісія з розгляду ви-падків булінгу (цькування)

6 Налагодити співпрацю з представниками ювенальнорї поліції з питань запобігання та протидії булінгу (цькуванню). впродовж року Завідувач Журавель О.В.
Робота з педагогами та іншими працівниками закладу
1 Ознайомити персонал з порядком  дій при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти 09.2023 Завідувач Журавель О.В.
2 Створити розділ щодо профілактики булінгу (цькування) і розміщувати просвітницький матеріал на сайті закладу освіти. 10.2023 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
3 Розмістити  інформаційний матеріал  в соціальних мережах для працівників та батьків «Ознаки булінгу». 11.2023 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
4 Розробити інформаційний буклет для педагогів та батьків «STOP булінг» 12.2023 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
5 Консультувати працівників закладу дошкільної освіти з проблемних ситуацій впродовж року Вихователь-методист Гнатюк О.М.
6 Проводити інформаційні бесіди для педагогів закладу щодо запобігання булінгу (цькування) та заходів реагування. 11.2023 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
7 Провести  консультацію для педагогів  «Як виявити жорстоке ставлення до дитини в сім’ї» 01.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
8 Провсети тренінгове заняття для вихователів «Що таке булінг? Профілактика булінгу в дитячому колективі» 02.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
9 Провести  засідання круглого столу «Конфлікт та булінг: у чому різниця?» 03.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
10 Проведення тематичної педгодини «Ось так ми живемо. Обговорення інклюзивних цінностей та толерантного відношення» 04.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
Робота з дітьми
1 Створити безпечне освітнє середовища в ЗДО вільне від насильства та булінгу (цькування) впродовж року Завідувач Журавель О.В.,

вихователь-методист Гнатюк О.М.

2 Організувати проведення тематичного тижня «Я людина серед інших людей» 11.2023 Вихователь-методист Гнатюк О.М., вихователі ЗДО
3 Проводити розвивальні заняття для дошкільників з виховання толерантних взаємостосунків в колективі. впродовж року Вихователь-методист Гнатюк О.М.
4 Проводития бесіди, читання віршів, розгляд та обговорення ілюстрацій, моделювання моральних ситуацій, перегляд мультфільмів, розучування мирилок, рухливих та дидактичних ігор тощо. впродовж року вихователі ЗДО
5 Провести просвітницькі заходи  до Всесвітнього дня з прав людини 12.2023 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
6 Організувати  виставку малюнків «Я маю право» 03.2023 вихователі ЗДО
Робота з батьками
1 Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованців, розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу. впродовж року педагогічні працівники ЗДО
2 Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою) за протребою Вихователь-методист Гнатюк О.М.
3 Провести  консультацію «Правова освіта для маленької дитини» 01.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
4 Провести тренінг «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів?» (профілактика булінгу). 03.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
5 Організувати виступи на  групових батьківськіх зборах «Якщо ти у ситуації булінгу» 04.2024 Вихователь-методист Гнатюк О.М.
 

6

Оформилення тематичної теки-пересувки для батьків «Щаслива дитина – щаслива родина» ( (запобігання та протидія булінгу) 04.2024 вихователі всіх вікових груп