2022-2023

Звіт керівника КЗ «ДНЗ № 50 ВМР» Олени ЖУРАВЕЛЬ перед колективом та громадськістю про результати роботи  у 2022-2023 навчальному році

Всі ми живемо другий рік у умовах воєнного стану, роботу нашого закладу переформатовано в роботу чергового закладу освіти. Це значить, що відвідувати наш заклад можуть діти з різних куточків міста. Хочу зауважити, що на сьогодні у кожного з нас свій фронт… У нас він теж не легкий, але наразі кожен працівник робить роботу яку необхідно і якнайкраще, тим самим вкладаючи маленьку частинку в ПЕРЕМОГУ та наближаючи ПЕРЕМОГУ.

Комунальний заклад “Дошкільний навчальний заклад №50 Вінницької міської ради” був заснований 26 квітня 1974 року як структурний підрозділ Закритого акціонерного товариства «Вінницький Агрегатний Завод». До 2010 року ЗАТ «ВАЗ» здійснював фінансування дошкільного закладу. З 1 січня 2010 року садочок прийнято до комунальної власності територіальної громади міста. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створено всі умови, обладнані спеціальні приміщення:

 • групові кімнати
 • музично-спортивна зала;
 • методичний кабінет;
 • медичний блок;
 • прогулянкові майданчики для кожної вікової групи.

Діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти, освітньої програми для дітей від двох до семи років «Дитина», Стратегії розвитку закладу на ДВІ ТИСЯЧІ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ – ДВІ ТИСЯЧІ ДВАДЦЯТЬ П’ЯТИЙ РОКИ та Плану роботи закладу на навчальний рік. Пріоритетним напрямком роботи  закладу освіти є здоров’язбережувальний напрям, який реалізовується в організаційно-педагогічній та освітній роботі.

В закладі дошкільної освіти № 50 функціонує 6 вікових груп, з них: 5 груп для дітей дошкільного віку – 2 з яких інклюзивні та 1 група  для дітей раннього віку. Виховується 181 дитина. В садочку працює 32 працівника з них – 13 педагогічних. Для створення позитивного іміджу закладу дошкільної освіти, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ЗДО у 2022/2023 навчальному році поповнюється інформація у хмарній структурі:

 • сайт закладу http://dnz50.edu.vn.ua/;
 • FB-сторінка https://www.facebook.com/sadokrainbow;
 • загальносадова viber-група;
 • viber-групи вікових груп;
 • YouTube-канал «ДНЗ Райдуга 50»

Відповідно до наказів департаменту освіти Вінницької міської ради в закладі проведені Тиждень знань з безпеки життєдіяльності, Місячник цивільного захисту, Тиждень безпеки дитини, Екологічний марафон «Ми творимо планету власноруч», Тижневик протипожежних заходів.

Педагогічний колектив нашого закладу велику увагу приділяє зміцненню та збереженню здоров’я, розвитку фізичних якостей дітей. З цією метою створена система фізкультурно-оздоровчої роботи: гартувальні заходи, ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультурні заняття, розваги, елементи масажу, рухливі та спортивні ігри, достатній руховий режим, проведення марафонів здоров’я, Днів здоров’я, впровадження позитивного педагогічного досвіду, організація гурткової роботи.

З метою  виховання свідомого та дбайливого ставлення до навколишнього середовища, формування у дітей стійких установок на раціональне природокористування, активізацію практичної природоохоронної роботи в дитячому колективі закладу було проведено екологічний марафон «Ми творимо планету власноруч». Дбаючи про «екологію душі» вихованця, педагоги враховують його ставлення до навколишнього світу, природи. Отже, поведінка дитини буде екологічно доцільною лише за сформованості позитивних моральних якостей та наявності екологічних знань.

Надзвичайно цікавою та плідною була робота з проведення майстер-класів, семінарів-практикумів під час яких педагоги закладу мали змогу поділитись досвідом, практичними здобутками, продемонструвати власну майстерність.

Врамках екологічного марафону в закладі відбувся майстер-клас «Екологічна іграшка своїми руками» – валяння з вовни “Весняні квіти”, який підготувала та провела вихователь Гнатюк Ольга Михайлівна.

Робота з вовною приносить не тільки задоволення, але і велику користь. Це приємні тактильні відчуття, емоційна робота з кольором, розвиток дрібної моторики, пізнавання нового в ремеслах, позитивне спілкування і багато іншого!

Найбільша цінність для нас – це наші діти. Вони у нас особливі: розумні, кмітливі, відкриті, добрі, цікаві, самостійні, виховані.

Ми хочемо, щоб наші діти, вийшовши із стін дитячого садка, знайшли своє, гідне місце в соціумі. З метою виявлення та розвитку природніх здібностей в закладі впродовж 2022/2023 н. р. працювали гуртки:

«Чарівні дзвіночки», «Театральна мозаїка», «У бабусі в скрині», «Калиновий край», «Хвилинки милосердя», «Паперова казка», «Англійська змалечку».

Робота гуртків позитивно позначилось на підвищенні рівня артистичних та спортивних надбань, рухової активності, сформованості вольових якостей та впевненості у своїх силах.

В 2023 році до школи було підготовлено 40 дітей. Головною метою роботи колективу закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху.

Хотілося б окремо відзначити наші святкові ранки, розваги, як в офлайн так і в онлайн форматі, проводились протягом року і були добре продуманими музичним керівником Лілією Байдалюк та вихователями груп, організованими, сучасними, естетичними та змістовними, що викликало у дітей емоційне задоволення, збагачувало їхні враження.

В рамках місячника Цивільного захисту був проведений інструктаж по пожежній та техногенній безпеці для персоналу закладу за участю фахівця ГУ ДСНС України.

Навесні цього року відбулась зустріч з методистом відділу “Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти« Людмилою МОЛОШНЮК. Зустрічі з фахівцями були насиченими, практичними та різносторонніми.

Щороку заклад приймає участь у міських та всеукраїнських конкурсах: Міжнародне заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», виставка-конкурс на кращу ляльку мотанку “Берегиня роду українського”, конкурс «Україна незламна, сильна, талановита» в рамках фестивалю дитячої творчості «Сяйво талантів».

В 2020 році адміністрацією закладу було підписано договір про довготривалу співпрацю з Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки та Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України. Педагогічним колективом закладу освіти на чолі з керівником закладу під керівництвом наукового керівника, кандидата педагогічних наук Олени ГРИБ’ЮК, досвід роботи нашого закладу представлено на міжнародній виставці інноваційних технологій «Сучасні заклади освіти – 2023» та нагороджені золотою медаллю, дипломами та сертифікатами за досягнення на освітянській ниві.

З метою реалізації  пріоритетного змістового напрямку освітнього процесу проведено засідання педагогічних рад. Результатом яких є підвищення інноваційної культури та прагнення  педагогів до постійного самовдосконалення, опрацювання актуальних питань організації освітнього процесу, проведення звітів та презентацій напрацьованих матеріалів.

Варто відмітити високий рівень відкритих показів різних видів роботи з дітьми. Так, вихователем середньої групи «Метелик» Гнатюк Ольгою Михайлівною, проведено заняття з фізичної культури «Весела мандрівка». Це спонукало малят діяти злагоджено та працювати в команді, враховуючи думки партнерів-однолітків, експериментувати та досягати певного результату.

Право на рівний доступ до якісної дошкільної освіти в умовах закладу – це право всіх дітей. В нашому закладі діти з особливими освітніми потребами мають можливість здобути освіту відповідно до своїх індивідуальних здібностей і вільно спілкуватися та займатися спільними справами зі своїми однолітками. Адже наш садок – це заклад освіти, який відкритий для всіх дітей, незалежно від їхніх фізичних, соціальних чи інших особливостей.

Цього року ми облаштували ресурсну кімнату. Зробили ремонт у підсобному приміщенні, провели освітлення, облаштували дитячими меблями, закупили дидактичні та розвиваючі іграшки, канцтовари, матеріали. В ігровій зоні ресурсної кімнати панує невимушена, творча, пізнавально-розважальна атмосфера, в такому середовищі найоптимальніше встановлювати та налагоджувати зв’язок педагога з дітьми. Навчання та розвиток у ресурсній кімнаті базується на індивідуальних потребах кожної дитини.

Також цього року міська влада облаштувала нашому закладу укриття. Загальна площа – 315 кв м, розраховане на 525 осіб. Наразі укриття оснащене усім необхідним та відповідає вимогам ДСНС, приміщення має два запасні виходи, є природна витяжка, провели нове освітлення, є телефонний зв’язок та Wi-Fi, також є запас питної та технічної води.

Колектив КЗ “ДНЗ №50 ВМР”, вихованці та батьки завжди долучаються до благодійних акцій «Допомога учасникам АТО», місту Балаклія (Харківська обл.), ЗСУ, у ході яких зібрані та передані продукти харчування (печиво, чай, каву), одяг, книги, речі першої необхідності дитячі малюнки. Добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маячки світять  тим, хто чекає допомоги.

В травні місяці проведена акція «Квітни. Допомагай. Перемагай», яку Фонд громади «Подільська громада» реалізував спільно з компанією «Dekoplant». Мета: уквітчати квітами Україну та підтримати наших бійців шляхом благодійних пожертв. Квітучі троянди стануть символом вдячності і водночас нового життя.

 Медичне обслуговування

Медичне обслуговування дітей забезпечується медичним персоналом у складі старшої медичної сестри Анни Шарапової, яка постійно слідкує за станом здоров’я дітей, проводить профілактику захворювань, антропометричні обстеження, оформляє листи здоров’я.

Впродовж 2022-2023 н.р. заклад повністю був забезпечений дезінфікуючими засобами для обробки поверхонь та рук, засобами особистої гігієни та індивідуальними засобами, безконтактними термометрами. Здійснювався суворий контроль за дотриманням вимог щодо організації освітнього процесу в умовах карантину. Велика увага приділялася розміщенню інформації на інтернет ресурсах, щодо необхідності дотримання протиепідемічних заходів COVID – 19.

Харчування дітей, з 01.09.2021 року, в закладі організовано згідно постанови МОН № 305 “Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”. Побудоване за принципами здорового харчування, з обмеженням цукру, солі та зі збільшенням споживання овочів, м’яса та риби.

Постійно контролюється санітарний стан харчоблоку, умови зберігання і реалізації продуктів,  урізноманітнення страв  і якість приготування їжі, проведення санітарно-освітньої роботи серед персоналу і батьків щодо раціонального харчування (особливо в оздоровчий період), заняття з персоналом з питань харчової санітарії, профілактики харчових отруєнь і гострих кишкових захворювань.

Фінансування ЗДО здійснюється за кошти місцевого бюджету та шляхом залучення додаткових джерел відповідно до чинного законодавства.

Впродовж  2022-2023 навчального року, за кошти місцевого бюджету  було здійснено повірку вогнегасників, технічне обслуговування пожежних кранкомплектів, гідравлічне випробування та промивка опалювальної системи, повірка монометрів і термометрів  бойлерної, повірка вагів, обрізка дерев, обслуговування системи очищення води, дератизація та дезинсекція, оплата енергоносіїв, водопостачання, камера знезарядження речей, телефонного зв’язку, інтернету, харчування дітей (25%),безкоштовні медогляди для працівників, повірка лічильника теплової енергії (червень 2023), вивезення сміття, навчання працівників з пожежної безпеки, охорони праці та цивільного захисту.

З метою забезпечення дотримання належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширення короновірусної хвороби (COVID-19) заклад в необхідній кількості було забезпечено: дезинфікуючими засобами  та масками, рідким  милом та паперовими  рушниками.

Для укомплектування укриття за кошти міського бюджету було придбано:

 • Генератор для безперебійного постачання електроенергією укриття під час повітряної тривоги, бензином та мастилом;
 • Вогнегасники
 • Конвектори для укриття – 4 шт.
 • Лавки – 10 шт., ліжка – 30 шт., ліхтарі кишенькові.
 • Фільтри мережеві;
 • Пристрої для зарядки телефонів;
 • Термоси харчові (5 л.) для зберігання їжі у теплому вигляді;
 • Одноразові стакани;
 • Бак для сміття, відра.

БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА:

Благодійними фондами «Подільська громада», ЮНІСЕФ – 2 комплекти настільних ігор, канцтоварів, 20 книжок-розмальовок;

 • пральний порошок для ручного прання;
 • Засіб для миття посуду (для харчоблоку), подушки для укриття, радіоприймачі
 • аптечки (2 шт.)
 • фільтр для води (5л.) – 1 шт.

У кожного з нас є люди, яким ми завдячуємо за допомогу, ось і я хочу подякувати кожному з батьків та працівників закладу за моральну та матеріальну допомогу у нашій нелегкій роботі.

Хочу щиро подякувати родинам, які переїхали до нашого міста, і незважаючи на складні життєві обставини в їх житті, активно допомагають створювати затишок і комфорт в садочку.

Систематична творча робота колективу закладу дошкільної освіти  при підтримці батьківської громади позитивно позначилась на результативності особистісного розвитку вихованців. В закладі спільними зусиллями створено позитивний психологічний та емоційний мікроклімат для наших малят.